PODRĘCZNY SPRZĘT GAŚNICZY
Detekcja gazu odbywa się poprzez detektory CO i LPG. Detektory są przeznaczone do ciągłej kontroli obecności tlenku węgla (czadu) lub dwutlenku węgla w pomieszczeniach zagrożonych emisją. Kontrola polega na cyklicznym pomiarze stężenia gazu w otaczającym powietrzu. Z chwilą, gdy wartość średnia stężenia przekracza określone wartości progowe, włączona zostaje optyczna i akustyczna sygnalizacja alarmowa detektora oraz zostaje uaktywniona wentylacja.
Gdzie powinny być stosowane gaśnice:
Zakres usług:
- Przeglądy
- Legalizacja
- Czynności remontowe
- Legalizacja UDT
- Doradztwo w zakresie wyposażenia obiektu
- Montaż
- Sprzedaż
Częstotliwość wykonywania przeglądów:
raz w roku
raz na 5 lat – czynności remontowe gaśnic proszkowych
raz na 10 lat – czynności remontowe gaśnic śniegowych
Koc gaśniczy służy do tłumienia pożaru w zarodku przez odcięcie dopływu powietrza do palącego się przedmiotu lub ubrania na człowieku.
Szczególnie nadaje się do gaszenia przedmiotów małych, o zwartej budowie, umiejscowionych nisko, przy ziemi. Można go używać również do gaszenia pożarów silników spalinowych i elektrycznych, płynów łatwo palnych znajdujących się w niewielkich naczyniach, związków
Gdzie powinny być stosowane koce gaśnicze:
Koc gaśniczy jest dodatkowym środkiem zabezpieczenia przeciwpożarowego. W przypadku zwiększonego ryzyka np. na stacji paliw koc gaśniczy jest obowiązkowym wyposażeniem Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z 21 listopada 2005 r. w sprawie warunków technicznych, jakimi powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, rurociągi przemysłowe dalekosiężne służące do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie ( Dz.U. nr 243, poz. 2063), dodatkowo powinny być jeszcze stosowane koce gaśnicze na stacjach benzynowych służąc do ewakuacji lub osłony przed bezpośrednim działaniem płomieni.
Zakres usług:
- Przeglądy
- Legalizacja
- Doradztwo w zakresie wyposażenia obiektu
- Montaż
- Sprzedaż
Częstotliwość wykonywania przeglądów:
raz w roku